Muratdağı Kaplıca

Gediz Murat dağı Kaplıcası Kütahya’nın güneyinde Gediz’e 30 km. uzaklıktadır. Türkiye’de termal turizm ile kayak turizmini birleştiren ender yerlerden biri olan Murat Dağı, 2309 mt rakımıyla Ege Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kaplıca suları 29-50 C derece sıcaklıktadır. Gediz Murat Dağı Kaplıcaları, Bakanlar Kurulunun 19.04.1987 tarih ve 87/11608 Sayılı Kararı ile Termal Turizm Merkezi olarak ilan… Devamını Oku »

Sarpaşan Termal

2000 yılından bugüne, siz konuklarını misafir etmekten onur duyan kaplıcamız, Hisarcık İlçesine bağlı Sefaköy’de bulunup, Kütahya İl merkezine 107 km, Uşak il merkezine 82 km, Hisarcık İlçe merkezine 7 km uzaklıktadır. Bizans İmparatorluğuna kadar dayanan tarihi ile farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan kaplıcalarımız halk dilinde Esire kaplıcaları olarak anılmakta olup, geçmişine dair şu rivayet… Devamını Oku »

Göbel Kaplıca

1950 yılından günümüze kadar geçen süreçte kaplıca hizmetine açık olan Göbel Kaplıcaları kubbeli eski hamamları ile uzun yıllar misafirlerine hizmet vermiştir. 1966 yılından itibarende belediye mücavir alan sınırlarına geçmiştir. Göbel Kaplıcası, Ege Bölgesinde bunaltıcı sıcaklığı olmayan iklimi ile yeraltı sıcak mineralli sularının şifa etkinliği yüksek bir kaplıcadır. Hava sıcaklığı Mayıs ve Eylül dönemlerinde 25 –… Devamını Oku »

Harlek Termal Otel

Kütahya’ da konumlanan Harlek Termal Hotel, konforlu odaları ve termal suyu ile misafirlerine eğlenceyi ve sağlığı bir arada sunuyor. Tesisin toplam 98 odası bulunuyor. Tüm odalarında minibar, televizyon, termal su ve jakuzi mevcut. Dileyen misafirler termal suyu odalarındada rahatlıkla kullanabiliyor. Harlek Termal Hotel, kapalı termal havuzu, hamamı ve masaj salonları, sabahları zengin kahvaltısının yanı sıra… Devamını Oku »

Nehir Termal Otel

Nehir Termal Hotel Spa Kütahya, Yoncalı bölgesinde bulunmaktadır. Tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet vermektedir. Tesiste bulunan kapalı restaurantta yemeklerinizi yiyebilirsiniz. 2 adet kapalı yüzme havuzu ile keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz. Tesis içerisinde yer alan spa, masaj hizmetlerinden faydalanarak rahatlayabilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Keyifli vakit geçirmeniz için tesiste bar bulunmaktadır. Odanızda bulunan merkezi klima/split klima… Devamını Oku »

Yoncalı Kaplıca

Yoncalı Kaplıcaları Kütahya’nın batısında yer alan Yoncalı kaplıcaları merkeze 16 km. uzaklıktadır. Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olan Yoncalı Kaplıcaları 17.09.1993 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilan edilmiştir. Kaplıca suları 42 C derece sıcaklıkta olup bikarbonatlı sular grubuna girer. Kalsiyum, magnezyum ve kükürt içeren kaplıca suları muhtelif hastalıklara iyi gelmektedir. Ayrıca parafin banyosu, seliluit tedavisi vb.… Devamını Oku »

Emet Kaplıcaları

Emet, Yeşil, Kaynarca Kaplıcaları Kütahya’nın batısında bulunan kaplıcalar Emet ilçe merkezindedir. Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamam olan Yeşil ve Kaynarca Kaplıcaları 17.09.1993 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilân edilmiştir. Kaplıca suları 43-56 C derece olup, hipotonik sular grubuna girer. Sülfat, bikarbonat, kalsiyum ve magnezyum içeren kaplıca suları muhtelif hastalıklara iyi gelmektedir. Kaplıca merkezinde Belediye Belgeli 4’er… Devamını Oku »

Çitgöl Kaplıcaları

Çitgöl kaplıcaları Simav ilçesine bağlı ilçe merkezine dört kilometre uzaklıkta bulunan ve Bursa yolu üzerinde konumlanmış olan kaplıcalardır. Kaplıcanın bir diğer adı ise Cennet kaplıcalarıdır. Çitgöl kaplıcaları 200 yatak kapasiteli, kapalı spor sahası, hamam, alışveriş merkezi ve spor aktivite alanları ile misafirlerine hizmet sunuyor. Kaplıcanın en iyi bilinen özelliklerinden birisi temiz ve bakımlı olmasıdır. Kaplıcalara… Devamını Oku »

Dereli Kaplıca

Dereli Kaplıcaları Emet, Tavşanlı yolu üzerinde, Emet ve Tavşanlı ilçelerine 20 kilometre, Kütahya’ya ise 70 kilometre uzaklıkta Günlüce köyündedir. Sıcaklığı: 38-40 derecedir. Emet Dereli Kaplıcası, Bakanlar Kurulunun 05.03.2012 tarih ve 2012 / 2901 Sayılı Kararı ile Termal Turizm Merkezi olarak ilan edilmiştir. FAYDALARI: Eklem romatizması, kemik erimesi, kas iltihapları ve ağrıları, sinirsel hastalıklar, spor yaralanmaları,… Devamını Oku »

Esire Kaplıcaları Hisarcık

Hisarcık Esire Kaplıcaları: Halk dilinde ESİRE olarak bilinen kaplıca hakkında şu efsane anlatılmaktadır. Emet ilçesinin güney batısında bulunan Eğrigöz dağındaki tarihi Eğrigöz Kalesinde, tarihte Kazıklı Voyvoda olarak bilinen Macar İmparatorunun hapsedildiği bilinmektedir. Efsaneye göre tarihi Eğrigöz Kalesinde hapsedilen esirlerin bulunduğu ortamın çok kötü olması nedeniyle esirlerde genellikle cüzzam hastalığı görülmektedir. O tarihte tedavisi mümkün olmayan cüzzam… Devamını Oku »

Gediz Ilıca Kaplıcaları

Kütahya Gediz Ilıcasu Kaplıcaları Kütahya’nın güneyinde Gediz’e 18 km. uzaklıktadır. Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olan Ilıcasu Kaplıcaları 18.03.1897 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilan edilmiştir. Kaplıca suları 65-98 C derece sıcaklıkta olup hipotonik sular grubuna girer. Sülfat, bikarbonat, sodyum ve magnezyum içeren kaplıca Suları muhtelif hastalıklara iyi gelmektedir. Kaplıca merkezinde Belediye belgeli 4’er kişilik 40… Devamını Oku »

May Garden Club Hotel

3 ayrı tipte toplam 205 odaya sahip olan tesiste, odalarda, klima (sıcak-soğuk), minibar, uydu tv, direkt telefon, yangın alarm sistemi, müzik yayını (tv’den), wc, duş, duşakabin, fön, banyo telefonu, kasa bulunmaktadır. 145 suit oda, 23 aile suiti, 37 standart oda olarak dağılım yapılmıştır. Deniz havuz ve bahçe manzaraları vardır. Servis ve Hizmetler: Lobi, resepsiyon, oturma… Devamını Oku »