Sivas

Sivas Madımak Olayları

Sivas Madımak Oteli 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı Sitemizde otel iletişim bilgileri adresleri pansiyonlar vb. konular yayınlamaktadır. ama Sivas Madımak Oteli başlığında ben sizlere otel bilgileri yerine biraz sivas katliamı hakkında yazı sunmak istiyorum. Kısaca: Sivas Katliamı ya da Madımak Olayı, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan… Devamını Oku »

Kangal Balıklı Çermik

Sivas Kangal Balıklı Kaplıca’nın, ülkemiz termal kaplıcaları içerisinde kendine özgü bir yeri vardır. Tedavi özelliği itibari ile dünyada bir benzerin bulmanın mümkün olmadığı kaplıca, ilmi ve tıbbi bir mucizeyi “Sedef Hastalığını tedavi ederek” sergilemektedir. 36-37 derece sıcaklıktaki kaplıca suyunda bulunan balıkların mucizevi bir şekilde tedavi yöntemi uygulaması bu kaplıcanın ününü ve özelliğini daha da artırmaktadır.… Devamını Oku »

Bilici Termal Tatil Köyü

Bilici termal tatil köyü, Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunmakta olan yüz elli dokuz odalı bir sağlık merkezi konseptine sahiptir. Bu kapsamda tüm konuklarına; spordan, eğlenceye, dinlenme olanağından, termal havuz seçeneğine kadar geniş bir alanda konaklama olanağı da sağlamaktadır. Bilici termal köyü kapsamında; sauna, hamam, spa, masaj, güzellik merkezi, jakuzi, su kaydırağı, termal havuz, açık ve kapalı… Devamını Oku »

Sivas Balıklı Kaplıca

Sivas balıklı kaplıca, sedef hastalığı ve romatizmal hastalıkların tedavisinde ünlü bir kaplıcadır. Bu kaplıcanın önemi; Suyun ve içinde yaşayan balıkların kimyasal özelliklerinden gelir. Kaplıca suyunun 0,5 konsantrasyona sahip olması ve kimyasal içeriği nedeniyle birçok farklı rahatsızlığa iyi geldiğini bilen yöre halkı, bu tedavi edici işlevi tüm dünyada, ülke ve dünya çapında yaygınlaştırmak için çaba sarf… Devamını Oku »

Ortaköy Çermik

Şarkışla İlçesinin Ortabuçak Köyü sınırları içerisindedir. Büyük bir havuzu vardır. 14 odalı bir motel ve gazinosu bulunmaktadır. İlçeye uzaklığı 30 km dir. Kükürtlü suyun, romatizma, eklem hastalıkları, bağırsak sistemindeki bozukluklar, idrar yolu hastalıkları ve kadın hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor.

Soğuk Çermik Kaplıcası

Sivas Soğuk Çermik Kaplıcası (Ahmet Turan Türbesi) İl merkezine 20 km uzaklıkta bulunan soğuk çermiğin su sıcaklığı 28 °C olup prefabrik evlerde konaklama imkanı bulunmaktadır. Kaplıca suyu; sinir sistemi rahatsızlıkları başta olmak üzere, mide, bağırsak ve safra kesesi hastalıklarına iyi gelmektedir. Ahmet Turan Türbesinin bulunduğu bölgenin biraz aşağısından genel bir görünüm. İlginç olan resim aşağıdaki atın… Devamını Oku »

Köşk Otel

Köşk Otel Sivas Köşk Otel Her Biri Özel Tasarlanmış 12 Suit Odası Toplamda 70 Oda 140 Toplam Yatak Kapasiteli Şehir Markezindedir. Oda Görünümleri: Otelin Oda Özellikleri, Direkt Telefon, Duşa kabin ve küvetli Banyo, Wc, Mini Bar,Saç Kurutma makinası, wcd tv, Kablolu ve kablosuz internet 24 saat sıcak su , vs olarak dizayn edilmiştir. Servis ve… Devamını Oku »

Sultan Otel

Sultan Otel’in Her mekanı değişik, temiz, sıcak ve güvenlikli tarzda dekore edilmiş olup, bulunduğu bölgede farklığını tek olarak adına yaraşır bir şekilde göstermektedir.. Sultan Otel Özellikleri; 3 Suit Oda olmak üzere toplam 27 oda, 57 yatak kapatisesindedir.. Oda Görünümleri: Sultan Otel Oda Özellikleri; Merkezi sistem ısıtma, halı kaplı zemin, direkt telefon, elektronik güvenlik kasası, wirelles,… Devamını Oku »

Alaman Çermiği

Şarkışla İlçesine bağlı Alaman Köyü sınırları içindedir. İlçe merkezine 33 km. uzaklıktadır. Suyu oldukça kükürtlü olduğundan içilmez.

Akçaağıl Çermiği

Sivas Suşehri İlçesinin Akçaağıl Köyü yakınlarında, Erzincan-Tokat yolu üzerinde Kelkit Çayının güney yakasında yer alan bu kaplıca suyunun sıcak olması nedeniyle birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kadın ve erkekler için ayrı banyoları vardır. Halk tarafından büyük ilgi duyulmaktadır.