Çitgöl Kaplıcaları

Çitgöl kaplıcaları Simav ilçesine bağlı ilçe merkezine dört kilometre uzaklıkta bulunan ve Bursa yolu üzerinde konumlanmış olan kaplıcalardır. Kaplıcanın bir diğer adı ise Cennet kaplıcalarıdır. Çitgöl kaplıcaları 200 yatak kapasiteli, kapalı spor sahası, hamam, alışveriş merkezi ve spor aktivite alanları ile misafirlerine hizmet sunuyor. Kaplıcanın en iyi bilinen özelliklerinden birisi temiz ve bakımlı olmasıdır. Kaplıcalara gelerek hizmet tüm misafirlerin ortak yorumu kaplıcanın temizliği ve bakımı ile ilgilidir. Ailenizle birlikte hijyen ortamında sakin, huzurlu ve sağlıklı bir kaplıca tatili yapabilirsiniz. Çocuklara özel oyun alanları ile anne ve babalar dinlenirken çocuklarını düşünmelerine gerek kalmıyor. Bu nedenle çocuklu ailelerin genellikle tercih ettiği kaplıcalar arasındadır.

Özellikler: Çitgöl kaplıcaları Türkiye’ de bulunan kaplıcaların içerisinde en sağlıklı ve sıcak termal sulara sahip olan kaplıcadır. Kaplıcanın termal su sıcaklığı 162 santigrat derecedir. Kaplıcada bulunan sıcak sular sadece hamamda değil ailelerin kaldıkları odalara da veriliyor. Kaplıcanın suyu şeffaf, kokusuz ve berraktır. Sodyum, kalsiyum, bikarbonat, sülfat, bromür, florür ve metaborikasit içerir. Çitgöl kaplıcalarının termal suyuna bakıldığı zaman suyun toplam mineralizasyonu litrede iki gramdır. Mineral değeri oldukça yüksek ve sağlıklıdır. Tesisin ulaşımı son derece kolaydır. Kara yolu üzerinde bulunan bu tesise kendi aracınızla ya da belediyenin sizlere sağlamış olduğu araçlar ile sıkıntı yaşamadan kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Faydaları: Çitgöl kaplıcaları içinde bulunan mineral oranının fazla olmasından dolayı birçok kaplıca suyuna göre daha şifalıdır. Çitgöl kaplıcalarının iyi geldiği hastalıkları sıralayacak olursak;

Kas ve kemik ağrıları
Siyatik hastalığı, kırık ve çıkık sorunları
Kireçlenme ve ortopedik hastalıklar
Cilt hastalıkları
Mide ağrısı ve ülser
Böbrek ve idrar yolu hastalıkları
Bel ve boyun fıtığı rahatsızlıkları
Böbrek taşı ve kum dökme gibi ağrılı hastalıklar
İltihaplı ve kronik romatizma hastalıklarıdır.
Şifalı termal sularına sahip Çitgöl kaplıcalarında tatil yaparken aynı zamanda şifa bulabilirsiniz. Ailenizle birlikte sakin huzurlu ve sağlıklı tatilin tadını çıkarabilmeniz için sizlere Çitgöl kaplıcalarını öneriyoruz.

Adresi: 43510 Çitgöl/Simav/Kütahya
Çalışma saatleri: 24 saat açık
Telefon numarası: (0274) 543 22 67

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir