Emet Kaplıcaları

Emet, Yeşil, Kaynarca Kaplıcaları Kütahya’nın batısında bulunan kaplıcalar Emet ilçe merkezindedir. Altyapısı ve çevre düzenlemesi tamam olan Yeşil ve Kaynarca Kaplıcaları 17.09.1993 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilân edilmiştir.

Kaplıca suları 43-56 C derece olup, hipotonik sular grubuna girer. Sülfat, bikarbonat, kalsiyum ve magnezyum içeren kaplıca suları muhtelif hastalıklara iyi gelmektedir. Kaplıca merkezinde Belediye Belgeli 4’er kişilik 36 apart, 3 hamam, 3 kapalı havuz, 1 açık havuz, Osmanlı Hamamı, sauna, özel banyolar, spor tesisleri, botanik parkı ve bir karavan parkı (kamping) bulunmaktadır.

Termal Su Kaplıcasını Kimler Kullanamaz?

Termal su kaplıcaları şifa dağıtan yerler olmasının yanı sıra bazı kişiler için de kullanılması uygun olmayan yerlerdendir. Bu kişiler; ateşli hastalar, hamileler, verem hastaları, kalp hastaları, bulaşıcı hastalığı olanlardır.

Faydaları

Emet kaplıcalarının özelliği haline gelen yosun tedavisinde özellikle eklem ve bel ağrıları çeken hastalar için ciddi boyutlarda olumlu gelişmeler kaydedilmesine yardımcı olmuştur. Yosun sayesinde cilt ve deri hastalıklarında da fayda sağlandığı gözlemlenmiştir. İçeriğinde bulunan sodyum ve mineraller ile vücuttaki toksinler atılır ki bu da kişide zayıflamada etkilidir. Bu düzenli kürlerle uygulandığında özellikle eklem romatizmasında yardımcı tedavidir. Emet kaplıcaları Avrupa’nın en iyi termal suyu özelliğini taşımaktadır. Dünyada 7.sıradadır !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir