Çeşme Şifne Kaplıcaları

Şifne Kaplıcası: İzmir Çeşme. Bu kaplıca şifne körfezinde bulunmaktadır. Romatizması olan kişiler, raşitizm ve kadın hastalıkları tedavisi için  kullanılmaktadır. egzama hastalığı ve miğde rahatsızlıkları bulunan kişiler tarafından kullanıldığında iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Çeşmede bulunan termal kaplıcaların sıcaklıkları da  2 grup halindedir. İçmeler’in ; sıcaklıkları 20 santigrad  derecenin altında  Kaplıcalar ise ;  20 santigrad  derecenin üstünde… Çeşmede bulunan kaplıcalarının Çamur Banyoları Cildin güzelleşmesi ve Cilt kırışıklıkları için etkilidir.

ılıca ve şifne kaplıcaları Çeşmenin gelişimi ve truizm açısından zenginleştiren doğal kaynaklardır. Bu kaplıcalar modern turistik  tesislerin bünyesine geçmesiyle hem gelişimi daha verimli hale gelmiştir hemde uzman doktorlar tarafından sürekli kontrol edilmektedir.

ve bu sayede turizm açısından kış aylarında bile kullanımı büyük bir etken oluşturmuştur Çeşme’ye. Yukarıda  ismi geçen hastalıklardan herhangi biri bulunuyorsa size şayet gitmenizi tavsiye ederim. Hastalığınızın olmaması halinde yine gitmenizde yarar var hem turizm bakımından zengin bir yer olması hemde  yazın tatil için vakit geçirebileceğiniz güzel bir kenttir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir