Bolu Yıldız Termal Otel

Bolu Yıldız Termal Otel

Bolu Yıldız Termal Otelaile oteli konsepti ile Bolu’nun tabii güzelliklerini görmek isteyenler için de kalınması önerilen yerlerin başında gelir. Karacasu Mevkii’nde yer alan otel, çocuklar için oyun alanları ve jakuzili banyoları ile önerilen yerlerdendir. Manzaraya hakim geniş balkonları, oda servisi, telefon, internet bağlantısı, saç kurutma makinesi ile son derece rahat odalara sahiptir.

Yörenin şifalı sularının geniş jakuzilerle odalara taşınması da son derece rahatlatıcı bir etki yaratır. Bolu’nun zengin tabiatını görmek ve yürüyüş yapmak isteyenler için de önerilen yerlerin başında gelir. İstanbul ya da Ankara’dan rahatlıkla ve kısa sürede ulaşım imkanı vardır. Günübirlik gelip banyolardan istifade imkanı da bulunur.

Bolu Yıldız Termal Otel’in Konumu

Bolu Yıldız Termal Otelİstanbul’a çok yakın bir konumda olup, yaklaşık üç saat içerisinde rahatlıkla ulaşılacak bir yerdedir. Otoban kullanımı ile gidiş süresi daha da kısalacaktır. Bolu Abant ve Gölcük’e yakın mesafede olması, otelde kalanların buralara geziler düzenlemesine de olanak tanır.

Otelin evcil hayvan kabul etmesi, patili olan dostların da burada sahipleri ile birlikte kalmasına olanak tanır. Çocuklar için çeşitli oyun alanları olması, orman içerisinde yer alması otelin bir başka tercih nedenidir. Gölcük’e çok yakın bir konuda yer alan otel, tabiat harikası bu yörenin rahatlıkla gezilmesine olanak tanır. Günün her saati şifalı sıcak suları ile dinlenmek isteyenler için önerilen otellerdendir.

Bolu’nun Şifalı Suları

Bolu Yıldız Termal Otel, Seben Dağları’na da yakın bir konumdadır. Bolu’nun şifalı suları Evliya Çelebi’nin seyahat notlarında da geniş yer bulur. Yeryüzüne çıkış derecesi 44 derece olan bu sular, bikarbonat, sülfat, magnezyum, flüorür içerir. Yörenin sularının pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinir. Dolaşım ve kalp rahatsızlıkları, romatizmal kaynaklı rahatsızlıklar başta gelir.

Ayrıca, idrar yolu ve böbreklerle ilgili rahatsızlıklar için de şifa kaynağı olduğu gözlenir. Şifalı suları, temiz havası ve yürüyüş yapmak isteyenler için önerilen yemyeşil doğası ile görülüp kalınması önerilen yerlerin başında gelir.

Kaplıcanın adresi: Karacasu Mevkii, Fatih Mah., Numara:13, BOLU. İrtibat numarası: 0374 262 96 40

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir