Dedeman Otel İstanbul

Dedeman Hotel istanbul’da konforu yaşayabilirsiniz. Dedeman Şile Otel özellikleri; 6 suit, 1 kral dairesi, 1 özürlü odası olmak üzere deniz ve dağ manzaralı olmak üzere toplam 167 oda 334 yatak kapatisesindedir. Klima (merkezi sistem), elektronik sistem kapı kilidi, direkt telefon, elektronik kasa, lcd ekran tv (kablolu, interaktif, uydu, pay tv yayınlı), internet bağlantısı, özel banyo,… Devamını Oku »

Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi

İstanbul Kadırga’ dadır. Mimar Sinan’ın en başarılı yapıtlarındandır. 1571′de yapılan külliye, Engebe!” bir alana geometrik bir düzen içinde yerleştirilen cami, medrese, tekke ve şadırvandan oluşmaktadır. Bu külliyede tekkenin mimari bir değer kazanması ilginçtir. Yapılar kuzey-güney ekseni üzerine yerleştirilmiş ve aynı eksene değişik büyüklük ve yükseklikte kubbeler oturtulmuştur.

Zal Mahmut Paşa Külliyesi

İstanbul Eyüp’tedir. Zal Mahmud Paşa XVI.yy ortalarında Mimar Sinan’a yaptırmıştır. Cami, iki medrese, türbe ve çeşmeden oluşan küçük bir yapıttır; ancak planı ilginçtir. Yapılar, alanın engebesine göre iki basamaklı biçimde yerleştirilmiş, buna bağlı olarak planlar ve örtü düzeni değişmiştir. Cami ana mekânı, iki payeyi bağlayan üç kemerin taşıdığı büyük bir kubbeyle örtülüdür. Doğu, batı ve… Devamını Oku »

Cerrahpaşa Külliyesi

İSTANBUL _ CERRAHPAŞA KÜLLİYESİ İstanbul Cerrahpaşa’dadır. 1593/1594′te Cerrah Mehmed Paşa, Mimar Davud Ağa’ya yaptırmıştır. Cami, medrese, türbe, hamam, çeşme yapılarından yalnızca hamam günümüze ulaşmamıştır. 1894 depreminde yıkılan bölümler, 1958-1960′ıa onarılmıştır. Cami kare planlıdır, ortada büyük, yanlarda altı yarım kubbeyle örtülüdür. Yedi kubbeli son cemaat yeri yıkılmıştır. Geometrik süslemen minber, dönemin önemli yapıtlarındandır. Camideki kalem işleri… Devamını Oku »

Merzifonlu Kara Mustafa Pasa Külliyesi

MERZİFONLU KARA MUSTAFA PAŞA KÜLLİYESİ İstanbul Divanyolu’ndadır. Külliyenin yapımını 1681 ‘de Merzifonlu Kara Mustafa Paşa başlatmış, o ölünce 1690′da oğlu Damat Ali Paşa’ca bitirilmiş-tir. Yapı topluluğunda medrese önem kazanmış, mescit dershane işlevini de yüklenmistir. Külliye 1960′ta onarılmıştır. Mescit-dershane sekiz köşeli, sağır kubbeli bir yapııdır. Girişte, dört sütunlu revak bulunmaktadır. Revaklı medrese odaları bu yapıyı U… Devamını Oku »

Sultan Selim Külliyesi

SULTAN SELİM KÜLLİYESİ Sultanselim’de cadde üstündedir. İstanbul’un Halic’e egemen tepelerinden birine yapılmıştır. Yapımı I. Selim döneminde Mimar Acem Ali’nin başlattığı, 1522′de Kanuni döneminde Mimar Sinan’ın bitirdiği sanılmaktadır. Cami,tabhane,imaret, sıbyan mektebi, hamam ve türbelerin ancak bir bölümü günümüze ulaşmıştır. İmaret, medrese, Ayşe Hatun Türbesi yıkılmıştır. Merkezde yer alan cami, iki işlevli yapıl-lardandır. Kare planlı ana mekân… Devamını Oku »

Birbey Hotel

Birbey Otel Tarihi ve turistik merkezlere yürüyüş mesafesi uzaklıktadır. Toplam 32 oda, 70 yatak kapatisesinde hizmet vermekte olup, Otel Birbey oda özellikleri; banyo (wc, duş ve küvet), telefon, müzik, klima, tv (uydu yayınlı), minibar ve merkezi ısıtma mevcuttur. Servis ve Hizmetler: Birbey Otel’de, oda servisi, resepsiyon hizmetleri, tv salonu, günlük gazete, internet, kuru temizleme, park… Devamını Oku »

Emine Sultan Hotel

Emine Sultan Otel, Sultanahmet bölgesinde, tümü büyük bir özenle döşenmiş 10 odalı 20 yatak kapasiteli 1.sınıf bir butik oteldir. Odaların bazılarında muhteşem bir deniz ve Sultanahmet Camii manzarası bulunmaktadır. İstanbul manzarası eşliğinde “Roof Restaurant” da rahat ve huzur içerisinde güne başlayabilir, Sultanahmet Camii, Ayasofya, Hipodrom, Dikilitaş, Yerebatan Sarnıcı, Binbirdirek Sarnıcı, Kapalıçarşı ve Topkapı Sarayı’na yürüme… Devamını Oku »

Sultanahmet Palace Hotel

Osmanlı ve Bizans motiflerini yansıtan eklektik mimaride tasarlanmış olan Sultanahmet Palace, Butik Otel olarak misafirlerine hizmet vermektedir.4 Delüks oda doğrudan Sultanahmet Camii manzaralı diğer 5 delüks oda ise 3 ü balkonlu ve Marmara denizini görmektedir. Tüm odalarda özel Türk hamamı(bazıları küvetli), Uydu TV, Telefon, Minibar, Sıcak/soğuk havalandırma, Duman alarmı, Saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Ayrıca, jeneratör… Devamını Oku »