Karahayıt Kaplıca

Karahayıt kaplıcaları tesisleri Denizli ülkemizin kaplıca bakımından en zengin yerlerinden birisidir. Bu nedenle dünyanın birçok yerinden de şifa bulmak isteyen kişiler denizliye gelir ve kaplıcalarda en az bir hafta tatil yapar. Karahayıt kasabası, Denizli ilinin en iyi kaplıca merkezlerinin olduğu kasabadır. Pamukkale termal kaplıca sınırının içerisindedir. Bu termal su kolunun bir devamıdır. Yer, Pamukkale ilçesinin… Devamını Oku »

Çizmeli Kaplıcaları

Denizli’nin Buldan ilçesindeki Çizmeli Kaplıcaları, bölgenin zengin termal noktalarından biridir. Su sıcaklığı 44°C civarındadır, kalsiyum ve sülfat içerir. Çizmeli Kaplıcaları, Yenice Kaplıcaları olarak da adlandırılır. Bölge, Buldan ilçesine 16 kilometrelik bir mesafede yer alan Yenicekent’te bulunuyor. Faydaları Kaplıca sularının kalp, damar, hemoroit, karaciğer yetmezliği, romatizma, basur ve deri hastalıklarına iyi geldiği bilinmekte. Bölgeye Tripolis Antik… Devamını Oku »

Kızıldere Ilıcası

Sarayköy’e 11 km mesafede kızıl renkli kayalardan çıkar. İki kubbeli bir hamamı, iki banyo yeri, havuzu ve soyunma yeri vardır. Faydaları Romatizma ve yorgunluğa iyi gelir. Sarayköy Kaplıcaları Denizli, hem kaplıcaları hem doğal güzellikleri hem de tarihi kalıntılarıyla yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sağlıklı bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız Sarayköy’deki termal otelleri araştırarak buradaki… Devamını Oku »

Tekkeköy Kaplıcası

Sarayköy Denizli merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Merkeze yakın olduğu için ulaşım kolaydır. Termal turizmi açısından önemli bir yerdir. Sarayköy’de gezip görebileceğiniz yerler arasında Tekkeköy Kaplıcası ve mesire alanları bulunmaktadır. Sarayköy merkeze 20 kilometre uzaklıkta olup, Tekke Köy’de bulunmaktadır. Tekkeköy Kaplıcaları Roma döneminden kalma şifa kaynağı bir yerdir. Buradaki sular romatizma, cilt ve deri… Devamını Oku »

Babacık Kaplıcası

BABACIK (KABAAĞAÇ) KAPLICASI Tekke köyü ılıcasının 3 km uzaklığındaki Kaabaağaç Köyü’nde yer alır. Roma Dönemi’nden kalma hamamı, havuzu ve giyinme alanları vardır. FAYDALARI Romatizma ve eklem rahatsızlıklarından deri hastalıklarına kadar farklı şikayette ki hastaların sorunlarına şifa sunar.

Pamukkale Kaplıcaları

Pamukkale Kaplıcaları Denizli’nin kuzeyinde yer alan ve antik kent Hierapolis ile iç içe olan Pamukkale, kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta. Bergama Kralı II. Eumenes tarafından kurulan kent, kutsal olarak nitelendiriliyor. Hz. İsa’nın havarilerinden St. Philip’in burada öldürülmesi ve onun adına anıt mezar yaptırılması inanç turizmi açısından da önem arz ediyor. Ancak en önemli turizm aracı… Devamını Oku »

Pamukkale Karahayıt Kaplıcaları

Karahayıt kaplıcaları Pamukkale termal kaplıcası sisteminin bir kolu sayılan bu kaplıca, Pamukkale’nin 5 km kuzeyinde, Karahayıt kasabasındadır. Suyunun bileşimi, Pamukkale kaynağına benzemektedir. Ancak sıcaklığı daha fazla olup, serbest karbondioksiti daha azdır. Radyoaktivitesi yüksek olan kaplıca suları, üç kaynaktan çıkar, kaynakların sıcaklıkları 420C , 500C ve 560C dır. Kaplıca alanı deniz seviyesinden yüksekliği 950 metredir. Karahayıta… Devamını Oku »