Tepeköy Çınaraltı Gökçeada

Tepeköy‘e çıkarken köye sapmayıp yola sağdan devam edin, kocaman bir çınar ağacının olduğu piknik alanına ulaşacaksınız. Tarihi çınar ağacının bulunduğu yer çok önceleri jandarma karakolu olarak kullanılıyordu, şimdilerde kullanılmayan bina halen duruyor. Bu çınar ağacı adanın en yaşlısı 625 yaşında dibinde bulunan tarihi çeşmede çınar ağacı ile beraber çitle çevrilerek korumaya alınmış durumda. Adada anıt… Devamını Oku »

Tekkeköy Kaplıcası

Sarayköy Denizli merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Merkeze yakın olduğu için ulaşım kolaydır. Termal turizmi açısından önemli bir yerdir. Sarayköy’de gezip görebileceğiniz yerler arasında Tekkeköy Kaplıcası ve mesire alanları bulunmaktadır. Sarayköy merkeze 20 kilometre uzaklıkta olup, Tekke Köy’de bulunmaktadır. Tekkeköy Kaplıcaları Roma döneminden kalma şifa kaynağı bir yerdir. Buradaki sular romatizma, cilt ve deri… Devamını Oku »

Düden Şelalesi

Düden şelalesi Antalya merkezine 10 km mesafede bulunuyor. Düden şelalesinin etrafı ziyaretçilerin hoş vakitler geçirebilmesi ve piknik  aktiviteleri gerçekleştirebilmesi için özelleştirilmiştir. Piknik dışında Düden şelalesi çevresinde bulunan  cafelerde  çay, kahve, yiyecek  ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Yaz sıcağının bunaltıcı olmasıyla kendinizi bir ferahlığa çıkartmak için gidilecek en güzel yerlerden birisidir. Serin ve bol nemli özelliğine sahip olması ayrıca… Devamını Oku »