Kestanbolu Kaplıcaları

Kestanbol Kaplıcaları

Çanakkale – Tavaklı Köyü’nde yer alan ve bünyesinde kapalı havuz ile termal banyo bulunan Kestanbol Kaplıcaları, çok eski tarihlerden beri insanlara şifa dağıtmaya devam ediyor. Ücretsiz özel otopark alanına ev sahipliği yapan tesiste, odalarda dahil olmak üzere genelinde Wi-Fi erişimi de ücretsiz sağlanmaktadır. Otelde her gün sabah kahvaltılarının yanı sıra birbirinden lezzetli öğle ve akşam yemekleri servis edilmektedir.

Kestanbol Kaplıcaları’nın soft renklerin hakim olduğu konforlu odalarının tümünde özel banyo yer almakta olup, banyoların her biri ücretsiz banyo malzemeleri, saç kurutma makinesi ve havlu ile donatılmıştır. Tesisin diğer standart oda özellikleri arasında ise uydu yayınlı televizyon, oda temizlik hizmeti ve mini bar yer almaktadır. Tesis bünyesinde sigara içilmeyen odalar mevcuttur.

Kestanbol Kaplıcaları’nın resepsiyonunda araç kiralama hizmeti verilmektedir. Tesiste konakladığınız süre boyunca sunduğu olanaklar ile hem şifalanabilir, hem de bisiklet, dalış gibi çeşitli aktivitelere olanak bulabilirsiniz. Tesise en yakın hava limanı 106 km uzaklıkta yer alan Edremit Körfez Koca Seyit Hava limanı’dır ve ek ücret ile hava limanı transfer hizmeti verilmektedir.

Faydaları

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Toplam mineralizasyonu 16730mg/Lt., kaynak,çıkış sıcaklığı 76,5oC’ olan termomineralli su. (Kaynak:Sağlık Bakanlığı)

Tesis 150 odalı , Odalarında kaplıca suyu kullanılıyor ve kadınlar ve erkekler için iki de ayrı havuzu bulunuyor.

Çanakakle’nin, Ezine ilçesi, Kestanbolu köyü yakınlarındadır.
Adresi: Tavaklı İskelesi Mevkii, 17600 Körüktaşı/Ezine/Çanakkale
Telefon numarası: (0286) 637 52 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir