Alangülü Kaplıcaları

Germencik Alangüllü Kaplıcaları: Aydın İli, Germencik İlçesine 9 km, Aydın İl Merkezine 60 km mesafede yer alan kaplıca alanı Büyük Menderes Havzası içerisinde Aydın Dağlarının uzantısı olan Gümüş dağı eteklerinde ormanlık bir alan içerisinde bulunmaktadır.

Germencik Alangüllü Kaplıcalarının Ulaşım Olanakları: Aydın-İzmir otoyolunun Germencik çıkışından 10 km uzaklıkta kaplıca alanını bulunmaktadır. Havayolu ulaşımından ise 80 km uzaklıktaki Menderes Havaalanından faydalanılabilinir. Germencik’ ten kaplıca alanına her saat ücretsiz servis bulunmaktadır.

Germencik Alangüllü Kaplıcalarının Tedavi (Endikasyon) Özellikleri: Kaplıca suyu banyo uygulamaları şeklinde romatizmal ve nörolojik hastalıkların kronik dönemlerinde, ortopedik sekellerin yardimci/tamamlayici tedavisi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Germencik Alangüllü Kaplıcalarının Termal Su Özellikleri: 65-78 ºC derece olan kaplıca suyu kendine has tat ve renktedir. Sodyum klorürlü – Bikarbonatlı karışık nitelikte termomineralli sudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir