Germencik Çamur Kaplıcası

Germencik Çamur Kaplıcası Sıcaklık 65°C (İyotlu kaynak) Germencik ilçesi’nin 10 km. kuzeyinde Çamköy yakınındadır. Sert killi zeminden gelen sular, birçok yerde çamur oluşturur. Bu çamur ağrılı hastalıklara iyi gelir. İki umumi havuzu, altı sıra banyosu, oteli vardır. Romatizma, nevralji, karaciğer, safrakesesi ve kadın hastalıklarına şifadır.

Kükürtlü Kaplıcası

Sazlık Köyü Kükürtlü Kaplıcası su Sıcaklık 33,5°C Söke ilçesine 9 km uzakta, Söke-Ortaklar yolu üzerindedir. Granit kayaların kapladığı bir düzlükten kaynar. Suları oldukça boldur. Kükürt kokusu uzaklardan duyulur. Ayrıca serbest CO2 gazının bulunuşu, sıcaklığın 33,5 derece oluşu, bu kaplıcaya üstün değer kazandırır. Kalp romatizmasına, romatizmalılara çok fayda sağlar.

Kuşadası Kaplıca

Kuşadası Kaplıcası Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Beldesi şehir merkezinde bulunmaktadır. Aydın İl Merkezine 70 km, Kuşadası’ na 17 km, İzmir’ e ise 120 km uzaklıkta bulunan kaplıca alanı yakın çevresinde yer alan Efes, Meryem Ana, Priene, Milet gibi tarihi ören yerleri ile Dilek Yarımadası Mili Parkı, Bafa Gölü, Şirince Köyü gibi doğal güzelliklere günübirlik… Devamını Oku »

Kızıldere Kaplıcası

Kızıldere Kaplıcası Aydın Buharkent Aydın İli, Buharkent İlçesi sınırları içerisinde Aydın-Denizli karayolu üzerinde yer almakta olup en yakın yerleşim yeri olan Kızıldere Köyüne 5 km mesafededir. Aydın Merkez İlçeye 86 km mesafede bulunan kaplıca alanına ulaşım, Aydın / Denizli karayolu ile sağlanmaktadır. Kaplıca sularının, romatizmal hastalıklar kronik bel ağrıları, kireçlenme, intihaplarıma olmayan eklem hastalıkları, sebebi… Devamını Oku »

Gümüş Kaplıcası

Ormanlık bir yerde olan bu kaplıca Germencik Köyüne 9 km uzaklıktadır.Aydın il merkezine ise 60 km uzaklıktadır.Kaynağını 4 ayrı yerden alır ve hastalıklara karşı şifalı su özelliğini taşır.Romatizmal hastalıklar, kireçlenme, bel ve boyun fıtığı, siyatik,cilt hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, ortopedik kırık tedavileri, selülit tedavisi, böbrek taşlarının Tedavisi idrar yolları ve una bağlı hastalıkların tedavisinde… Devamını Oku »

Alangüllü Uzgur Kaplıcası

Alangüllü Uzgur Kaplıcası diğer adıyla Elengüllü Aydın İli, Germencik İlçesine 9 km, Aydın İl Merkezine 60 km mesafede bulunan kaplıca alanı Büyük Menderes Havzası içerisinde Aydın Dağlarının uzantısı olan Gümüş dağı eteklerinde ormanlık bir alan içerisinde yer almaktadır. Kaplıca alanına Aydın-İzmir otoyolunun Germencik çıkışından 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havayolu ulaşımından ise 80 km uzaklıktaki Menderes… Devamını Oku »

Alangülü Kaplıcaları

Germencik Alangüllü Kaplıcaları: Aydın İli, Germencik İlçesine 9 km, Aydın İl Merkezine 60 km mesafede yer alan kaplıca alanı Büyük Menderes Havzası içerisinde Aydın Dağlarının uzantısı olan Gümüş dağı eteklerinde ormanlık bir alan içerisinde bulunmaktadır. Germencik Alangüllü Kaplıcalarının Ulaşım Olanakları: Aydın-İzmir otoyolunun Germencik çıkışından 10 km uzaklıkta kaplıca alanını bulunmaktadır. Havayolu ulaşımından ise 80 km uzaklıktaki… Devamını Oku »

İmamköy Kaplıcası

İmamköy Kaplıcası Aydın’a 6 km. uzaklıktadır. Burada doğu-batı yönlü 30 km. uzunluğunda bir fay mevcutur ve termal sular bu fayla ilgilidir. Kaynağın sıcaklığı 35,5 ile 38,5 derece arasındadır. Suyu kükürtlü olup romatizma, mayasıl, ülser ve siyatik hastalıklarına iyi gelir.

Ortakçı Kaplıcaları

Ortakçı Kaplıcası Sıcaklık 50°C Nazilli-Burhaniye yolu üzerinde, Ortakçı köyü yanındadır. İki kaynaktan biri ortakçı hamamına gider. Öteki banyolara giden suyun sıcaklığı ise 74°C’dir. Kaplıcanın suları, karaciğer ve safra kesesine iyi gelir. Ayrıca böbrek taşlarının oluşmasını önler. Termal su kaynağından çıkan suyun üç farklı kaynağı bulunmaktadır. Bu termal suların içerisinde bol miktarda sodyum ve kalsiyum bulunmaktadır.… Devamını Oku »