Asos Termal Deluxe Otel

Nevşehir- Kozaklı: Asos Thermal Deluxe Hotel’de 199 family suit oda, 30 standart oda, 2 özürlü odası, 23 guen suit oda, 1 king suit oda olmak üzere 1200 yatak kapasitelidir. Otelin tüm odalarında uydu yayınlı Lcd tv, telefon, merkezi klima, kalorifer, minibar, balkon (standart odalar hariç), wc, jakuzi, saç kurutma makinası, emanet kasası mevcut olup bütün… Devamını Oku »

Hacı Veli Kaplıcaları

Hacı Veli Kaplıcası: Kayseri’ye 16 km Adana yolu üzerindedir.İçerisinde zengin minareller bulunan suyun sıcaklığı 36,5 C ‘ dir. Romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Türkiye’nin tek volkanik kaplıcası olan Hacı Veli Kaplıcaları, Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla fizik tedavi merkezine dönüştürüldü. Tesislerden SSK ve Emekli Sandığı gibi sosyal güvencesi olan hastaların da faydalanabileceği bildirildi. Tesisleri kamuoyuna tanıtmak amacıyla… Devamını Oku »

Kozaklı Termal

Kozaklı Kaplıcası Nevşehirde buluna Kozaklı´da kaplıca sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahipdir. Nevşehir ili civarında çok sayıda içme ve kaplıca vardır. İllede kaplıca denince akla Kozaklı gelmektedir. Nevşehir´deki kaplıcaların ve içmelerin bir bölümü, gelişen turizme paralel olarak değerlendirilmeye başlamış,  bu anlamda son yıllarda önemli sayılabilecek gelişmeler göstermişdir. Kozaklı’nın güneyinde dere yatağı boyunca, çok sayıda… Devamını Oku »