Hacı Veli Kaplıcaları

Hacı Veli Kaplıcası: Kayseri’ye 16 km Adana yolu üzerindedir.İçerisinde zengin minareller bulunan suyun sıcaklığı 36,5 C ‘ dir. Romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Türkiye’nin tek volkanik kaplıcası olan Hacı Veli Kaplıcaları, Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla fizik tedavi merkezine dönüştürüldü. Tesislerden SSK ve Emekli Sandığı gibi sosyal güvencesi olan hastaların da faydalanabileceği bildirildi. Tesisleri kamuoyuna tanıtmak amacıyla… Devamını Oku »

Tekgöz Kaplıcaları Kayseri

Tekgöz Kaplıca: Kayseri, Kocasinan, Yemliha köyü mevkinde dir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu kaplıca nevralji, yarım felç, kırık ve çıkık ile kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Yeşilhisar İçmesi

Yeşilhisar İçmesi: Kayseri’ye 33 km. uzaklıkta Kocasinan ilçesi Yemliha kasabasında bulunan kaplıcanın 43ºC sıcaklığındaki suyu; romatizma, deri, solunum yolu, böbrek ve idrar yolları, kadın hastalıkları tedavisinde yararlı olmaktadır.

Bayramhacı Kaplıcası

Bayramhacı Köyü sınırları içinde çok önemli iki Termal tesis var. Bayramhacı Kaplıcaları yataklıdır, ayrıca günübirlik konaklama yeridir. Cami’si bulunmaktadır. Kaplıcanın özelikleri: Bay ve Bayan için yüzme Havuzu özel banyo kabinleri bulunmaktadır, Kadın Hastalıkları , Mide rahatsızlıkları, Romatizma ve İçme yoluyla tedavi veriyor. Yalli Camping Tesislerinde günübirlik konaklanıyor. Piknik yapma imkânları bulunuyor. Bay ve Bayan için… Devamını Oku »

Kozaklı Termal

Kozaklı Kaplıcası Nevşehirde buluna Kozaklı´da kaplıca sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahipdir. Nevşehir ili civarında çok sayıda içme ve kaplıca vardır. İllede kaplıca denince akla Kozaklı gelmektedir. Nevşehir´deki kaplıcaların ve içmelerin bir bölümü, gelişen turizme paralel olarak değerlendirilmeye başlamış,  bu anlamda son yıllarda önemli sayılabilecek gelişmeler göstermişdir. Kozaklı’nın güneyinde dere yatağı boyunca, çok sayıda… Devamını Oku »