Rixos Hotel

Genel Özellikler: Otel Rixos Konya 2 presidential suit, 8 junior suit, 23 bağlantılı oda, 2 engelli odasdı, 22 sigara içilmeyen oda, 268 standart oda olup toplamda 278 oda ve 560 yatak kapasitesi ile hizmet veren ve Bahçe, dağ, şehir manzaraladır. Oda Görünümleri: Oda Özellikleri, direk telefon, müzik yayını, minibar, kasa, internet baglantısı, çay ve kahve… Devamını Oku »

Öztürk Termal Otel

Konya Ilgın kaplıca tesisleri alanında yer alan Öztürk Termal Otel, kaplıca şifası arayan ziyaretçileri için eşsiz bir ortam sunuyor. Berrak ve yüksek mineralli sularından dört mevsim boyunca yararlanmak isteyenler için hem sağlık hem hijyen ve hem de konforu bir araya getiren Öztürk Termal Otel, sağlık turizmi konusunda verdiği hizmetlerle ilk tercihlerden biri konumundadır.

Karatay Kaplıcaları

Karatay, bir diğer adı ile İsmil Kaplıcaları, Konya ilinin Karatay ilçesinde bulunmaktadır. Konya merkezine 54 kilometre uzaklıkta yer alan Karatay Kaplıcaları Ereğli-Karapınar yolu üzerindedir. Türkiye ve Avrupa’nın bilinen en şifalı suyuna sahip olan kaplıca, litre başına 3300 mg. kaplıca minerali bulundurmaktadır. Kaplıcanın diğer ismi İsmil, Karatay ilçesinde bulunduğu İsmil kasabasından gelmektedir.

Ilgın Kaplıcaları

Konya Ilgın Kaplıcaları Ve Termal Tesisleri Ilgın ilçesi Konya – Afyon karayolu üzerinde kurulmuş bir şehirdir.Ilgın Konya’ya 90 km Afyon ‘a ise 130 km mesafededir. Kaplıcalar ilçe merkezinin 2.5 km batısında hamam dağı eteklerindedir. Tarihi kaplıcayı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralayan Ilgın belediyesi işletmektedir. Yeri ve bugünkü durumu : İlçe merkezinin 2.5 km batısında Ilgın- Akşehir… Devamını Oku »

Muhafazakar Tatil Otelleri

Sahil bölgelerinde alternatif turizm kapsamındaki otellerin sayısı hızla artıyor. Daha mutaassıp ailelerin kalmayı tercih ettiği, kadın ve erkekler için havuzların ayrı olduğu, alkollü içki satılmayan ve mescit bulunan oteller turizmde rekabeti kızıştırdı. Bu otellere o kadar çok ilgi var ki; yaz döneminde yer bulmak zorlaşıyor. Alternatif oteller gazete ve televizyon reklam mecralarını kullanarak tüketicilere ulaşıyor.… Devamını Oku »

Konya Kaplıcaları

KONYA KAPLICALARI Konya, tarih boyunca belli başlı yollar üzerinde yer almıştır. Tarihi İpek Yolu’nun en önemli ticaret ve konaklama merkezlerinden biridir. Bugünde Konya hem tarihi hem de ticari bakımdan önemli bir merkezdir. Konya ilinde karasal iklim şartları etkilidir.Konya’da yıllık ortalama sıcaklık 11.5 derecedir. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 23 derecedir. Ocak ayında ortalama sıcaklık 0 derece… Devamını Oku »

Kuşaklı Çamuru ve Kaplıcası

Kuşaklı Çamuru ve Kaplıcası, Beyşehir ilçesine 25 km uzaklıktadır. Beyşehir’e 25 km uzaklıktadır. Çevresi ağaçlarla kaplıdır. Romatizma, çıban, ekzama ve diğer deri hastalıklarına iyi gelmektedir. NOT: Tesisleri yoktur.

Seydişehir Kaplıca

Seydişehir Kaplıcası Konya’nın Seydişehir ilçesinin 1 km. kuzeyinde, yüksek bir yamaçta farklı yerlerden kaynayan Seydişehir Ilıcası’nın M.Ö. yıllarda da kullanıldığı sanılmaktadır. Ilıcanın suyu 32 C. sıcaklıkta olup, hidrokarbonat, kalsiyum ve bromür içermektedir. Seydişehir Ilıcası ve Açık Ilıca Sularının Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri: 18.09.1991 tarihinde yapılan analizlere göre; renksiz, kokusuz, belirli bir tadı yok, debi 1.42… Devamını Oku »

Özkaymak Park Otel

Özkaymak Park Otel 95 Toplam Odalı, 180 Toplam yatak kapasiteli, 5 bağlantılı odalı, 90 Standart oda. şehir manzaralıdır. Oda Özellikleri, direk telefon, minibar, kasa, kablo tv, merkezi klima, kuvet-banyo, wc, saç kurutma makinası, banyoda telefon olarak dizayn edilmiştir. Servis ve Hizmetler: Özkaymak Park Otel’in merkezi klima ve ısıtma, tv köşesi, internet bağlantısı, business merkez, çamaşırhane,… Devamını Oku »

Sema Otel Konya

Genel Özellikler: Yeni Sema Otel Konya 8 suit, 64 oda ve 123 yatak kapasitelidir… Oda Görünümleri: Otelin odaları, merkezi ısıtma, merkezi klima, split klima, direkt telefon, duş ve wc, banyo, saç kurutma makinası, kablo tv, müzik yayını, minibar, balkon, 24 saat oda servisi olarak dizayn edilmiştir. Servis ve Hizmetler: Yeni Sema Otel’in Bahçe, Tv Odası,… Devamını Oku »

Dedeman Konya Hotel & Convention Center

Dedeman Konya Hotel & Convention Center Genel Özellikler: Dedeman Konya Convention Center is located in the city center, facing to the shopping areas.It has a unique architecture with 18 floor.Its Also very close by the historical parts of Konya.As you probably know, Konya is famous with Mevlana. (whirling Dervish).Konya was a capital of Anatolia at… Devamını Oku »