Bozcaadaya Nasıl Gidilir

BOZCAADAYA NASIL GİDİLİR – ULAŞIM BİLGİLERİ

Bozcaada ’ya Çanakkale İli Ezine İlçesi Geyikli Beldesinde bulunan Yükyeri İskelesi’nden Kalkan Çanakkale İl Özel İdaresinin ortağı bulunduğu Gestaş Deniz Ulaşım Turizm Ticaret A.Ş’ ne ait deniz araçlarıyla ulaşılır. Geyikli Yükyeri İskelesi ile Bozcaada arası 4 mildir. Yaklaşık 35 dakikada adaya ulaşılır. Kış ve yaz sefer saatleri farklıdır.

bozcaada

Avrupa yakasından (TEM Otoyolu Kınalı çıkışından, Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, üzerinden gidilebilmesi için Çanakkale Boğazını geçmeleri gerekmektedir.
Çanakkale Boğazını
Gestaş A.Ş.’ne ait deniz araçlarıyla
-Gelibolu-Lapseki
-Eceabat-Çanakkale hattından,

Özel Şirketlere ait deniz araçlarıyla
Kilitbahir-Çanakkale
Gelibolu-Çardak hattından geçme imkanı bulunmaktadır.

Çanakkale’den sonra İzmir istikametinde Bozcaada tabelasını takip ederek, Gökçeada’ya geçeceğiniz Yükyeri Feribot İskelesi’ne 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

İstanbul Yenikapı’dan her gün kalkan hızlı feribotlarla 2 saatte Bandırma’ya buradan da 3 saatte Yükyeri İskelesi’ne ulaşılabilir.

İzmir tarafından gelenler e Ezine üzerinden Geyikli- Bozcaada tabelaları takip ederek Yükyeri iskelesine ulaşılır.

Bozcada’ya gelecekler hem Bozcaada bilet gişesinden, hem de çağrı merkezi üzerinden 0-286- 444 07 52 numaralı telefondan 24 saat boyunca kesintisiz olarak rezervasyonlarını yaptırarak biletlerini alabilecekler. Yolcuların rezerve ettikleri biletlerini gemi kalkmadan en geç 1 saat önce Bozcaada bilet gişesinden alacaklar. Rezervasyon yaptırmalarına rağmen geminin kalkışına 1 saat kalaya kadar eğer o kişiler biletlerini almamışlarsa biletleri satılacak.

Adanın yolları oldukça düzgün olup asfalt kaplıdır. Arabayla tüm adayı yarım saatte dolaşabilirsiniz. Eğer arabanız yoksa kalenin önünden yaz dönemi boyunca kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Bu minibüsler adanın başlıca plajları olan Ayazma,Sulu Bahçe, Habbele ve Mermer Burnu’na giderler. Seferler sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye kadar her 15 dakikada bir yapılır. Minibüs seferleri Haziranda başlayıp Eylülde biter. Bunun dışındaki seçenekleriniz ise motosiklet, bisiklet yada taksi kiralamaktır. Havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yürüyüş yapmak da oldukça keyiflidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir