Zeytin ılıcası otel ve pansiyon fiyatları

Zeytin ılıcası otel ve pansiyon fiyatları

Ilıca kasabasında bir tanesi özel idarenin diğeri belediyenin olmak üzere iki adet kaplıca tesisi mevcuttur. Tesislerde Türk hamamı, duşlar, küvetler, jakuziler ve açık havuz bulunmaktadır. Yine tesislerin içinde büfe ve kafeterya hizmeti verilmektedir. Kaplıcaya doktor sevkli hastalar gelebilmekte ve tedavi masrafları bağlı bulunduğu kurum tarafından ödenmektedir. Tesisler normal zamanlarda 05:00 ile 22:00 saatleri arasında açık bulunmakla birlikte Ramazan aylarında geceleri de açık bulundurulmaktadır.

NASIL FAYDALANILIR?

Ilıca Kaplıcası Resmi Gazetenin 15 Şubat 2002 tarih ve 24675 sayılı nüshasında da yayınlanarak Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen kaplıca statüsüne alınmıştır.

1- Her kaplıca tedavisinden önce doktora görünülmelidir.
2- Her kaplıca kürü en az 15, en çok 20 banyodur.
3- Banyo süresi 15 dakikayı geçmemelidir.
4- Her banyodan sonra 45 dakika ile 60 dakika yatarak dinlenilmelidir.
5- Tok karnına banyoya girilmemelidir.
6- Boş zamanlarınızı yürüyerek, eğlenerek, egzersiz yaparak değerlendiriniz.
7- Günde en az bir defa, en çok defa banyo alınmalıdır.
8- Kaplıca süresince ağır hamur tatlılar, yağlı yemekler ve etler yemeyiniz. Bol miktarda meyve taze sebze, az yağlı yemekler ızgara ve haşlama türünde yemekler tercih ediniz
Banyoya çok girmek, fazla durmanın insanlar için faydalı olmadığı konusunda doktorlar hem fikirdir. Sağlık amaçlı gelenlerin fazla kese ve sabun yapmaları yararlı olmayıp, aksine tedavinin etkisini azaltacağı bilinmelidir.

HANGİ HASTALIKLARI TEDAVİ EDER?

Şu andaki kullanılan termal suyun hangi hastalıklara faydalı olduğunu: Sağlık bakanlığı Refik Saydam Hıfzısıhha Merkez 17.11.1994 tarihli analiz raporuna istinaden, 27.02.1995 tarihli İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Araştırma ve uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nurten ÖZER şu şekilde özetlemektedir.

1- Romatizmalı hastalıklar
2- Ortopedik ameliyat sonrası ve kaza sekelleri.
3- Fonksiyonel damar hastalıkları
4- Solunum sistemi hastalıkları, kronik bronşit, amfizem, alerjik, üst solunum yolları hastalıkları.
5- Sinir sistemi hastalıkları (nevralji, nevrit, felçler).
6- Kadın hastalıkları
7- Mide-Bağırsak fonksiyon bozuklukları, ülser, karaciğer ve safra kesesi yetmezlikleri hepatit sekelleri
8- Deri hastalıkları
Belirli bir disiplin dâhilinde uygulanan tedavi kadar sağlığı koruyucu dinlendirici uygulamalar yaşlılığa bağlı arazlar, yorgunluk ve sürmenajdan şikâyeti olanlarda olumlu sonuçlar verecektir.

 NASIL GİDİLİR NERDE KALINIR

Ilıca (Zeytun) Kaplıcası Kahramanmaraş’ın 72km. kuzeyinde eski Elbistan-Kahramanmaraş kervan yolu üzerinde Berit Dağı eteklerindeki Ilıca Beldesinde yer almaktadır. Kükürt petrol artığı ve az miktarda yağ karışımı ile meydana gelen şifalı suyun; Romatizmal hastalıklara, kırık-çıkık sekselleri ve kadın hastalıklarında olumlu etki yaptığı belirtilmektedir. Suyun sıcaklığı 45*C dir. Belediyenin yaptırmış olduğu kür merkezi ve dinlenme salonları ile birlikte büyük bir bay ve bayan havuz yaptırılmıştır. Ilıcanın doğal deseni ve iklimi de sağlık turizmini geliştirmeye elverişli yayla özelliği taşıyan doğasının yanı sıra Kahramanmaraş’a yakınlığı ve ulaşım kolaylıkları da turizme olan talebi artırıcı unsurlar olarak ortaya çıkmaktadır. Bu faktörlerin etkisiyle ılıca turizmi gelişen ve diğer hizmet sektörlerini de geliştiren bir ekonomik faktör olarak ortaya çıkmaktadır. Ilıca Kaplıcaları kapasitesi ve su nitelikleri itibariyle yerel ölçekte hizmet verebilecek özelliklere sahiptir. Kaplıcalar 1500 yatak kapasiteli bir termal merkez potansiyeli yaratmaktadır. Ilıca’da konaklama turizm belgesi olmayan 21 pansiyonda 386 oda, 767 yatakla yapılmakla beraber, Belediye Belgeli 3 otelde 78 oda,192 yatak mevcuttur. İki adet motelin 63 odası ve 126 yatak kapasitesi vardır. Ilıca Belediyesi’nin yaptırmış olduğu kür merkezi ve sauna hamam faaliyette olup her türlü imkân mevcuttur. Turizm mevsimi Nisan ortasından Kasım ortasına kadar 7 ay sürmektedir. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları en yoğun dönem olup, bu üç aylık dönemde doluluk oranı %80, diğer aylarda %20-30 dolayındadır. Konaklama süresi 3-15 gün arasında değişmektedir. Ilıcada 2 kaplıca tesisi (Hamam) vardır. K.Maraş-Kayseri yolunun Suçatı mevkiinden itibaren Ilıca 25km. içeridedir.

ZAİMOGLU PANSİYON: 0 344 263 31 15
İHLAS PANSİYON : 0 344 263 34 12
BELDEDE BELEDİYEYE AİT VALİ SAİM ÇOTUR TESİSLERİNİN YANINDA ÖZEL İDAREYE AİT KONAKLAMA TESİSİ BULUNMAKTADIR.

Düzenleme (23.09.2019): Zeytin ılıcası fiyatları da diğer oteller ve pansiyonlarda olduğu gibi sezonluk ve haftalık değişmektedir. Bu nedenle fiyatlar hakkındaki detaylı bilgiyi lütfen otel, pansiyon iletişim numaralarından bağlantı kurarak öğreniniz.

Zeytin ılıcası otel ve pansiyon fiyatları” 18 Yorum Yapılmış

 1. İbrahim bozkurt

  3 yetişkin bir çocuk 6 gece kaç para havuz dahil fiyat

 2. Orhan öter

  Eşim ben ve üç çocuk ve bir bebek fiyat almak istiyorum

 3. Pelin Çavuşoğlu

  Merhaba Sayın Admin.

  Sizlere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sitenizi yaklaşık 1,5 yıldır takip ediyorum. Ne zaman tatile çıkacak olsam ilk ziyaret ettiğim kampanyalar hakkında bilgi edindiğim site sizin sitenizdir. Bu faydalı içeriği bizi sunduğunuz için, ben kendi adıma sizlere teşekkür ederim. Başarılar.

 4. admin Post author

  Sayın okurlarımız merhabalar.

  ‘Zeytin ilicasi otel ve pansiyon fiyatları’ ile ilgili son düzenleme ve haritalar konuya eklenmiştir.

  Saygılarımızla.

 5. memet akyol

  merhaba 3 kişi ekim ayında gelmek istiyoruz.10 günlük
  fiyatı ne kadar

 6. admin Post author

  Sayın site takipçileri, yukarıdaki konuda verilen iletişim numarasından zeytin ılıcası yönetimine ulaşarak güncel fiyat ve tarifeleri öğreniniz. Fiyatlar haftalık ve sezonluk değiştiği için sitemiz üzerinden tam olarak herhangi bir bilgilendirme yapamıyoruz.

  Yönetim.

 7. osman

  2 yetişkin 3 çocuk 11 eylülden 16 eylül arası kalcaz fiyatları bildirir misiniz?

 8. Ferhan tatar

  19 Eylül 22 Eylül arasında 2 yetiskin için fiyat almak istiyorum

 9. malik

  otel hakkında bilgi almak istiyorum fiyatlar ne kadar? yer var mı? yarın gelecegim

 10. sema köse

  tam pansiyon oteliniz varmı acaba. 1.sınıf varsa email adresime resimlerini ve fiyatlarınızı alabilirmiyim.

 11. abdullah

  fiyatlar konusun da kesin bilgi yetişkin çocuk yaş belirl

 12. cuma

  merhaba 13 temmuz ve 20 temmuz arasında kalmak istiyoruz 4 yetişkin 3 çocuk ücretini ögrenmek istiyoruz

 13. Muhittin PEKDEMİR

  EKİM 2011 ayı içerisinde eşimle birlikte l haftalık gelmek istiyoruz.i haftalık süre içerisinde ödememiz gereken fiat nedir,ayrıca sabah kalvaltısı veya akşam yemeklerinden her hangi bir tanesi müesseseniz tarafından veriliyormu,bu hususların bildirilmesini istirham ediyorum. Ayrıca ; Emekliler için bir iskontonuz bulunmaktamıdır ?

 14. songül karakaya

  merhabalar 11 temmuz ve 17 temmuz tarihleri arasında kalmak istiyoruz 3 yetişkin ücretini öğrenmek istiyoruz kolay gelsin

 15. admin Post author

  Site yönetimi olarak, zeytin ılıcası otelleri ve pansiyonları yazısında sadece bu bölgenin tanıtımını yapmaktadır. Boş yer vb. sorularınız için lütfen ilgili telefon numarasından otel ya da pansiyon yetkililerine ulaşınız.

 16. MERYEM TURUNÇ

  eşimle gelmek istiyorum 4 gün fiatlar ve özellikleri hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

 17. uğur çelik

  mrblar agustosun ilk haftasında tesizlerinize bir haftalık gelmek isitiyoruz ben eşim birde cocugumuz var 7 yaşında bunun bize masrafı ne olur bilgi alabilirmiyiz acaba tşkrler sevgi ve saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir