Aziziye Ilıca Termal Otel

Erzurum merkez ılıca mevkiinde bulunan Aziziye Ilıca Termal Otel 15.000m alan üzerine kurulmuş tesisleri ile misafirlerine hizmet vermektedir. Aziziye tesisleri Erzurum merkeze 12km havaalanına ise 10km uzaklıkta yer almaktadır. Toplamda 41 oda kapasitesine sahip olan Aziziye Ilıca Termal Otel tesislerinde tüm odalarda standart olarak telefon ,televizyon ve merkezi klima bulunmaktadır. Otel içinde konaklayan misafirlerin faydalanabileceği ayakkabı boyama… Devamını Oku »

Köprüköy Kaplıcaları

Köprüköy Kaplıcası Deli Çermik Erzurum Köprüköy ilçesindeki Köprüköy Kaplıcası ilçeye 58 km. uzaklıktadır. Bu kaplıcanın suyu 26 C. olup, bikarbonatlı, sodyumlu, kalsiyumlu, karbondioksitli, demirli ve bromürlü bir bileşime sahiptir. Suyun Ph değeri 6.12’dir. Akım değeri ise 101 lt/sn’dir. Kaplıcanın suyu sindirim sistemi, böbrek ve idrar yolları, kan dolaşımı ve kalp hastalıkları, metabolizma bozuklukları ve romatizmal… Devamını Oku »

Ilıca Kaplıcaları

Erzurum’a 18 km. uzaklıktaki Ilıca Kaplıcalarının suyu 39.4 C. toplam sertlik: 38 frans, Kalaviyet: 32.3, görünüş berrak, renk hafif sarı, koku yok, tortu az, Sodyum İyonu: 112 Mg./Lt., Magnezyum İyonu: 47.4 Mg./Lt., Demir ve Alüminyum: 3.6 Mg./Lt., Klor İyonu: 1403.3 Mg./Lt., Hidrokarbon: 1970.3 Mg./Lt., Akım değeri: 6 Lt/Sn. Bu kaplıcaların suları; mide, bağırsak, karaciğer, safra… Devamını Oku »

Pasinler Kaplıcaları

Pasinler Kaplıcası Erzurum ilinin Pasinler ilçesindeki Pasinler Kaplıcası 205 metreden doğal çıkışlı olup, 15 lt/Sn. akım değerine sahiptir. Bu kaplıcanın suyundan romatizma, sinir ve kas yorgunluğu, çeşitli sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme tedavisinde yararlanılmaktadır. Kaplıca suyu 39-45 C. Arasında değişmekte olup, bikarbonatlı, klorürlü, sodyumlu, karbondioksitli ve kısmen de radyoaktif bileşimlidir. Pasinler Kalesinin güneyinde Hasankale Çayının… Devamını Oku »

Erzurum

Erzurum ili Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesiminde yer alan Erzurum-Kars yöresinin batı yansım oluşturur. Çoruh, Fırat ve Araş havzalarının başlangıç noktasında 25.066 km2′lik alanıyla ülke topraklarının % 3,2’sini kaplayan il, 40°15′ve 42°35′doğu boylamlarıyla 40° 57′ ve 39° 10′ kuzey enlemleri arasında yer almaktadır. Erzurum’u kuzeyden Rize’nin tkizdere ve Çamlıhemşin; Artvin’in Yusufeli ve Ardanuç; batıdan Gümüşhane’nin Bayburt;… Devamını Oku »