Aziziye Ilıca Termal Otel

Aziziye Ilıca Termal Otel

Erzurum merkez ılıca mevkiinde bulunan Aziziye Ilıca Termal Otel 15.000m alan üzerine kurulmuş tesisleri ile misafirlerine hizmet vermektedir. Aziziye tesisleri Erzurum merkeze 12km havaalanına ise 10km uzaklıkta yer almaktadır. Toplamda 41 oda kapasitesine sahip olan Aziziye Ilıca Termal Otel tesislerinde tüm odalarda standart olarak telefon ,televizyon ve merkezi klima bulunmaktadır. Otel içinde konaklayan misafirlerin faydalanabileceği ayakkabı boyama ,kuaför ,emanet kasa, doktor, market ve güzellik salonu ve birçok hizmet sunmaktadır.

Tatiliniz boyunca Aziziye Ilıca Termal Otel de bulunan kaplıca şifalı suları ile bin bir hastalığı tedavi edebilir hem tatil yaparak huzur bulurken hemde tüm hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz. Tesis içerisinde 1 adet baylara özel termal havuz,1 adet bayanlara özel termal havuz yer almaktadır. Havuz başında tüm ihtiyacınız olan her şey tesis tarafından karşılanmaktadır.

Aziziye Ilıca Termal Otel’de Yapılacak Aktiviteler

Dünyanın en yüksek şelaleleri arasında bulunan Tortum şelalesi , Erzurum’ da gezilebilecek en başta gelen yerlerden biridir. 50 mt yükseklikten suyun döküldüğü yerde oluşan koca bir kazanı ile muhteşem bir güzelliğe sahip olan şelale bahar aylarında görülmesi gereken yerlerdendir.

Eğer tarihe meraklı iseniz mutlaka Erzurum tarihi mekanları görmelisinizdir. Erzurum’un simgesi haline gelmiş 13.yy. Selçuklu dönemine ait çift minareli medrese ,Erzurum kalesi ,görkemli mimarisiyle şehrin en büyük ibadet mekanı olma özelliği olan Ulu camii , Yakutiye medresesi ve Öşvank kilisesi her birinin ayrı ayrı hikayesi bulunan bu tarihi mekanları mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Aziziye Ilıca Termal Otel Lezzetleri

Tebrizkapı çarşısını mutlaka görmeniz tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tarihin izlerini restorasyon yapılmış olsa da hala hissettiren ünlü Erzurum Oltu taşının da imal edildiği bu çarşı, Taşhan Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Takılar ,hediyelik eşyalar, özel tasarım aksesuarlarında satışı yapıldığı bu çarşı siz ziyaretçilerini her zaman beklemektedir.

Aziziye Ilıca Termal Otel profesyonel çalışanları ve titizlikle hazırladığı yemekleri ile Erzurum un eşsiz geleneksel tatlarına da yer vermektedir. Erzurum mutfağının yöresel yemeklerinden olan çağ kebabı, kesme aşı, gibi birçok lezzeti müşterilerine sunar.

Otelin İletişim Bilgileri: Ilıca Aziziye Cad., termal tesisleri, 251700 Aziziye /ılıca /Erzurum telefon 0442 631 30 28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir