Taraklı Kaplıcaları

Taraklı Kaplıcaları

Taraklı kaplıcaları, Sakarya’nın Taraklı ilçesinde sağlık turizmi kapsamında helal turizmi benimsemiş, yurt içi ve yurt dışından termal kaynakları nedeniyle misafir yoğunluğu taşıyan bir tesis olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sağlık turizmine katkı sağladığı şifalı kaplıca bileşeniyle önemli bir sağlık merkezi olan kaplıcalar, birden çok sağlık sorununa iyi gelme özelliği de taşır.

Taraklı kaplıcaları, Sakarya’nın Taraklı ilçesindeki önemli tarihi yapısıyla da dikkat çekmenin yan sıra, termal kaynaklı suyu sayesinde, konukların sağlıklı dinlenme beklentilerini de rahatlıkla karşılamaktadır.

Bu kapsamda; helal turizm standartlarına uygun olarak düzenlenmiş olan kaplıcalarda; doğal izolasyon, park ve bahçeler, kapalı otopark, kongre merkezleri, biyolojik arıtma ve çevreci enerji seçenekleri de bir arada bulunmaktadır.

Taraklı Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Geniş kapsamda pek çok sağlıklı konaklama olanağı sağlamakta olan kaplıcalarda termal su başta olmak üzere; termal havuzlar, keyif havuzları, Türk Hamamı, buhar ve sauna, masaj ve duş odaları gibi birden çok ayrıcalığı bir arada bulabilmek mümkündür.

Özellikle termal su seçeneğiyle birden çok sağlık alanında ihtiyaç duyulan enerji ve rahatlama olanağı için de elverişli konaklama fırsatını tüm konuklarına sağlamaktadır.

Bu noktada; tedavi edilebilen hastalıklar ve hangi hastalıklara iyi geldiği aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Hormonal durumlar için,
  • Romatizmal kaynaklı hastalıklarda,
  • Cilt hastalıklarında,
  • Sinir sistemi ile ilgili hastalıkların desteğinde,
  • Kronik bel ağrılarında,
  • Travmatik lezyonların tedavisinde,
  • Ameliyat operasyonları sonrasındaki hareketsizlikten kaynaklı durumlarda,
  • Egzama ve akne gibi cilt sorunlarının tedavisinde,
  • Yumuşak doku romatizmalarında genel kapsamda bir sağlık desteği alınabilmektedir.

Taraklı Kaplıcaları Fiyatları

Taraklı kaplıcaları, sezon yoğunluğuna göre değişen fiyatlara sahip olmaktadır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında daha çok konuk sayısına erişen otelde, kampanyalı fiyat içerikleri fırsatlarından yararlanabilmek de oldukça mümkündür.

Bunlarla birlikte; erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanılma durumlarında da çok daha uygun konaklama olanaklarına sahip olunabilir.

Şifalı sıcak su ve daha pek çok ayrıcalık için, erken rezervasyon olanaklarından anında haberdar olabilmeniz de mümkündür.

Taraklı kaplıcaları fiyat fırsatlarından vakit kaybetmeden yararlanabilmeniz ve anında indirimli fiyatlardan haberdar olabilmek için takip etmenizi önermekteyiz.

Taraklı termal her yıl birçok kişinin ziyaret etmesiyle ünlü olan termal hotel adres bilgileri şu şekildedir.

Ulu cami mah. Termal sok.no .1912, Taraklı 54750 Sakarya/Türkiye.

Telefon, 0542 110 53 54

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir