İsmil Kaplicaları

İsmil Kaplıca ve Termal Tatil Köyü Konya’nın doğusunda Konya’ya 50 kilometre uzaklıkta ereğli karapınar yolu 50. kilometrede ismil kaplıcasının hemen yanı başındadır.

Türkiye ve Dünyanın çeşitli merkezlerinden gelen insanlarin Kültür-Ticaret sanat bağlantısı ile birleştirecek olan komples olan tesis şifa kaynağı hem bir kaplıca ve termal tesis hem tasarım ve dizaynıyla tatil ve dinlenme merkezi, hem de bütün canlılığı ile insanlarimizin tabi ihtiyaçlari ile sosyo kültürel degerlerinin ve manevi etik normlarının ön plana çıkarıldığı termal komplekste bütün bu ihtiyaç ve degerler evlerin mimari yapilarından ahşap lambir tasarımlarına tüm görsel güzelliklere tüm görselliğe yansıtılmış Belirli noktalarda Kuş barınaklarının da olduğu ismil kaplıcalarında; Termal basınçlı duşlar, halka açık bölümler, çamur terapi masajı, jimnastik salonları, su oyunlarının oynanabileceği termal havuzlar, yürüyüş parkurları, güneşlenme, eğlence mekanları, botanik bahçesi, tenis ve golf sahaları, seracılık ve tıbbi bitki üretim merkezleri şeklinde tasarlanan İsmil Kaplıcaları, geleceğin termal merkezi olmaya aday gösteriliyor.

İsmil Kaplıcalar ne zaman açılacak

Haziran’ın ilk haftasında hizmete açılan İsmil Kaplıcaları, Kurban Bayramı’ndan sonra kapanacak. Vatandaşların suyu görmesi adına tadilat bitmeden açılan kaplıca tesislerinin yapımına bayramdan sonra devam edilecek. Yetkililer, önümüzdeki kış mevsimi boyunca da tadilatın süreceğini söyledi. Kaplıca suyunun birçok açıdan sağlığa iyi geldiğini belirten Sayha İsmil Kaplıca ve Tatil Köyü yetkilileri, “Kaplıca, yapımı bittikten sonra bölgeye büyük bir getirişi olacaktır. Hem ekonomik olarak hem de şehrin tanıtılması açısından fayda sağlayacaktır.

İsmil Kaplicaları faydaları

Kaplıca sularının sağlığa olan faydaları saymakla bitmez. İsmil Kaplıcaları insan sağlığına yararlı birçok minerali içinde barındırır. İçinde barındırdığı biokarbonat ve flörür sayesinde romatizma, cilt hastalıklarına ve solunum yolu hastalıklarına şifa niteliğinde olan kaplıca suyu 43 derece ile 93 derece arasında bir sıcaklığa sahiptir. Bu sıcaklık insan vücudunun rahatlamasına yetecek derecededir. İnsanlar buralarda doğal hayat nedir daha iyi öğrenmekte ve daha çok buralara gelmektedir. Hayatlarında kendilerine sıkıntı acı veren rahatsızlıklara son vermek kaplıcalar da mümkündür. Bunun dışında insanın psikolojik sorunlarını gidermesine de yardımcı olan kaplıcalar insanların toplumda yaşadığı iletişim kurma sorunlarını bu doğal ortam da sonlandırması mümkündür. Şehir yaşamından sıkıldıysanız bu kaplıcalar dinlenmeniz için muhteşem bir yer olacaktır.

İletişim Bilgileri
Adresi: İsmil Mahallesi 21867. Sokak 80B-A İsmil Karatay Konya, 42290 Karatay/Konya
Telefonu: (0332) 386 29 19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir