Çermik Kaplıcaları

Çermik Kaplıcaları

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde bulunan kaplıca, tarih ve turizm kokan bu şehrin ziyaretçi sayısını artırıyor. Tatil planını ülkenin doğu yönüne doğru planlayanlar için iyi bir alternatif olarak, yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezleri arasında sayılıyor. Çermik Kaplıcaları bulunduğu konumu ve sunduğu olanaklar ile kış tatilini konforlu ve oldukça benzersiz şekilde geçmesini sağlıyor.

Kış turizmi için tercih sebebi olarak, müşterilerinin beklentileri doğrultusunda hizmet veren kaplıcalar, çeşitli hizmetleri her şey dahil fiyat politikası ile kaplıca severlere sunuyor. Kaplıca da geçirilen vakit dışındaki zamanlarda misafirlerin keyifli vakit geçirmeleri ve dinlenmeleri için bahçeler ve veranda gibi seçeneklerde bulunuyor.

Çermik Kaplıcalarının Tedavi Edici Özellikleri

Şifalı su olarak kabul edilen Çermik Kaplıcaları, Sağlık Bakanlığı’nın da onayladığı ve tedavi edici özelliklerinin bulunduğunu belirttiği sulardır. Mineral oranı oldukça yüksek olmasından dolayı dönemsel olarak nükseden romatizmal hastalıklar için alternatif tedavi yöntemi olarak öneriliyor.

Romatizmal rahatsızlıkların dışında nörolojik ve ortopedik hastalıkların da iyileşmesinde kaplıca suyunun önemli katkısı bulunuyor. Elbette hastalıkların tedavisi için kaplıcaları tercih edenlerin mutlaka doktor onayına başvurduktan sonra tesisleri ziyaret etmeleri gerekiyor.

Çermik Kaplıcalarına Ulaşım Olanakları Nelerdir?

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde bulunan kaplıcalar merkeze 86 km uzaklıkta bulunuyor. Çermik kaplıcaları da misafirleri için ideal konumu ile çeşitli ulaşım alternatifleri ile kolayca ulaşılabiliyor. Özel aracı ile ya da turistik geziler eşliğinde kaplıcaları ziyaret etmek için yolu Diyarbakır’a düşenleri eşsiz güzellikteki yerler bekliyor.

Gezilecek tarihi yerleri ve turistik alanları ile gezip görmek, hem de kaplıca suyu ile şifalanmak mümkündür. Sıcaklıkları değişen kaplıca sularını keşfetmek ve birçok hastalıktan kurtulmuş olarak evine dönmek isteyenler Çermik’te bulunan kaplıca tesislerini tercih ediyor.

Diyarbakır Çermik il sınırları içerisinde bulunan kaplıcalardan en popüler olanı Belkıs kaplıcası Dünya’daki en büyük kaplıca olma özelliği ile biliniyor ve çokça ziyaretçi kabul ediyor. Çermik ilçesine sadece 3 km uzakta bulunan kaplıca çeşitli otel ve konaklama olanakları ile misafirlerinin konforlu bir tatil geçirmelerini sağlıyor.

Çermik Belkıs kaplıcalarını tatil rotası içerisinde görmek isteyenler için güncel telefon numarası ve adresi aşağıdadır.

Adres: Tepe Mahallesi 21600 Çermik Diyarbakır

Telefon numarası: 0507 174 21 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir