Sapanca islami otel ve pansiyonlar

Sapanca Gerek Ankara gerekse İstanbul ilimize yakın dinlenme icin ideal bölgedir. Yeni acılan oteller Sapanca ilcesine olan ilgiyi artırmaktadır. Sapanca Güral Wellness Nisan acılmıs ve misafirlerini agırlamaya baslamıstır.

Kütahya ve Güral Porselen Markalarıyla Özdeşleşen Güral Grubu, Sanayi Sektöründeki Faaliyetleri Yanı Sıra İddialı Olduğu Turizm Sektöründeki Yeni Yatırımı Olan Güral Sapanca Wellness Park Kapılarını 12 Nisan’da Ziyaretçilerine Açıyor. 90 Bin Metrekarelik Alanda 17 Milyon Euro’ya İnşa Edilen Güral Sapanca Wellness Park 292 Oda ve 650 Yatak Kapasitesine Sahip.

Kütahya ve Güral Porselen markalarıyla özdeşleşen Güral Grubu, sanayi sektöründeki faaliyetleri yanı sıra iddialı olduğu turizm sektöründeki yeni yatırımı olan Güral Sapanca Wellness Park kapılarını 12 Nisan’da ziyaretçilerine açıyor.

Yapımı 10 milyon dolar olarak planlanan ve 17 milyon Euro’luk bir maliyete ulaşan tesisin 90 bin metrekarelik alanda tek bir ağaca zarar vermeden Tema Vakfı ile yapılan işbirliği ile tamamlandığı bildirildi.

292 oda ve 650 yatak kapasitesine sahip olan Güral Sapanca Wellness Park, eğlence ve dinlenme tesisi olması yanı sıra kongre turizmi amaçlı olarak da kullanılabilecek. Tesiste 10 kişiden 900 kişiye kadar çıkabilen 10 adet toplantı ve konferans salonu yer alıyor.

Güral Sapanca Wellness Park’ta Yaşasın Hayat Kliniği’ni yöneten Prof. Dr. Osman Müftüoğlu liderliğinde faaliyet gösterecek bir wellness merkezi bulunacak. Müftüoğlu, tesisin içinde çocukların da bulunduğu ilk welness merkezi olacağını söyledi

AVRUPA’NIN SAYILI TESİSLERİ ARASINDA

Gürallar Grubunun, 1989 yılında Club Alibey Köy Tatil Köyleri ile Antalya’da başlayan turizm yatırımlarına yeni halkalar olarak eklenen “Termal Turizmi, Wellness ve SPA Turizmi” nin ilki 2005 yılında Kütahya’nın Ilıca Kaplıcaları bölgesinde Güral Harlek Termal Resort& SPA adıyla açıldı. Güral Harlek Termal Resort&SPA otelinin farklı konseptteki ikinci zinciri ise Sapanca bölgesinde Güral Sapanca Wellness Park adıyla 12 Nisan’dan itibaren hizmet verecek. Güral Sapanca Wellness Park’ın Türkiye’de uzun zamandır eksikliği hissedilen bir boşluğu da doldurmayı hedeflediği ve tesisin Türkiye’nin ilk wellness merkezi olmasının yanı sıra Avrupa’daki sayılı wellness otelleri arasında yer alma iddiasını taşıdığı belirtildi.

-FİZİKSEL VE RUHSAL DİNLENME

Güral Sapanca Welness İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, tesisin konuklarına yalnızca fiziksel olarak değil, aynı zamanda ruhsal, sosyal, zihinsel ve mesleki anlamda da sağlıklı olmasını hedefleyen wellness anlayışı ile hizmet vereceğini söyledi.

ŞİRKETLERE WELLNESS HİZMETİ

Fin ve Türk hamamı ve saunaların yanı sıra Güral Sapanca Wellness Park Spa merkezinde 250 metrekarelik Türkiye’nin en büyük Spa hidroterapi havuzunun ve buz pistinin de yer aldığını kaydeden Gür, ” Güral Sapanca Wellness Park’taki wellness kavramı sadece kişiye özel hizmetlerle sınırlı olmayacak. Şirketler de aynı hizmet kalitesiyle “Kurumsal Sağlık” programlarından yararlanabilecek”dedi.

Hediye Güral Gür’ün verdiği bilgiye göre, kapalı ve açık alanda sayısız spor olanağına sahip olan Güral Sapanca Wellness Park, orman içinde hiking, trekking, açık ve kapalı havuzlarda yüzme, bisiklet, ATV gezileri, paint ball, açıkhavada voleybol, basketbol ve tenis; kano, deniz bisikleti gezintileri ve diğer göl sporları olanağı sunuyor. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir