Çan Kaplıca

Çan ilçe merkezindedir. Belediye tarafından işletilmektedir. Otel, kür için banyo ve havuzları vardır. Kaplıca suları sodyum sülfatlıdır. Kaplıca suları 46 derece sıcaklıkta olup, 15 oran değerinde radyoaktiviteye sahiptir. Karaciğer, bağırsak, idrar ve safra yolları hastalıklarına iyi gelmektedir.

Çanakkale Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, otelin, bölgenin en büyük yatırımlarından birisi olduğunu söyledi. Yıllardır yerin altında olan termal suyun, bu sayede ilçe hayatına büyük canlılık getireceğini kaydeden Başkan Kuzu, “Yılların hayali ve asla yapılamaz denilen ama bizim yapacağımıza dair söz verdiğimiz en büyük projemiz, Çan Belediyesi Termal Otelimizi hizmete açıyoruz. Sadece Çan için değil bölge için önemli bir proje. Bizim çıkış noktamız, Çan’a marka değer katmaktı. Yerin altında olan şifalı suyumuzu sadece Çan’ın değil bölgenin hizmetine sunacağız. Burası 8 katlı bir otel oldu. 150 kişi kapasiteli, 3 havuz, spa merkezi, restoranlarımızla hizmet vereceğiz. Hem Çan halkı, hem bölge halkımız bundan faydalanacak. Özellikle Çan’da günü birlik kullanıcılara çok ciddi bir indirim yaptık. 5 yıldızlı bir oteli günü birlik 5 TL gibi bir rakama kullanımına sunacağız vatandaşlarımızın. Odaları kullanacak vatandaşlarımız için de, fiyatlarımız oldukça uygun. Tüm vatandaşlarımızı, hem açılışımıza hem otelimizi kullanmaya davet ediyoruz” dedi.

Otelin ardından Çan için yeni projeler de hazırladıklarını söyleyen Başkan Kuzu, “En büyük projemiz bu. Yeni dönemde de, ilçemiz için büyük projelerimiz var. Şu anda ilçemizden geçen Kocabaş çayında DSİ’nin bir çalışması var. Bu çalışma sonrasında, Kocabaş çayı, vatandaşlarımızın sandallarla gezebileceği bir yer haline gelecek. Diğer sürpriz projelerimizi de seçim sürecinde açıklayacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir