Damlataş Kaplıcası

Antalya’nın en önemli kaplıcaları arasında yer alan Damlataş Kaplıcası, içerisinde bulunan görsellerle insanları kendisine hayran bırakmaktadır. İçerisinde yer alan Karbondioksit ve düşük temperaür kaplıcayı gezen insanların ilk olarak fark ettikleri etkilerdir. Başta astım hastalarına iyi geldiği belirtilen Damlataş Kaplıcası’nın diğer birçok hastalık içinde iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Kaplıca suyunda bulunan yararlı maddeler Karbondioksit, rütubet, düşük temperaür,… Devamını Oku »

Tokat Ballıca Mağarası

Dünyanın 8. harikası sayılan Tokat Ballıca Mağarası mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Sarkıtlar mağa içerisi insanın başını döndürecek derecede güzel… Hele ki şu yaz sıcağında mağara içerisi insanın kanını donduracak derecede serin… Tokat Ballıca Mağarasından Kendi Çekimlerim Ballıca mağarası içerisinde fotoğraf çekmek yasakmış ! tabi bu yasağı ben 80-100 fotoğraf çektikten sonra fark ettim.

İnsuyu Mağarası ve İnsuyu İçmeleri

Burdur’un ülke çapında tanınmış en önemli içmesidir. Burdur-Antalya karayolu üzerinde, il merkezine 14 kilometre uzaklıktadır. Şifalı nitelikleriyle tanınan dünyanın ikinci büyük mağarasının bitişiğindedir. insuyu Mağarası; karayolu güzergahından 500 metre uzaklıkta, küçük bir dağ yamacında bulunmaktadır. En geniş yeri 80 metre, uzunluğu ise 597 metre olan bu ünlü mağaranın içinde, birbirine geçitlerle bağlı 9 adet gölcük… Devamını Oku »