Erten Konak Hotel

Erten Konak Roma ve Bizans sur kuleleri üzerinde 20.yy aşlarında General Cemal tarafından yaptırılmış 2 evden oluşan karnıyarık modeli, korunması gereken 2.sınıf tarihi eser olarak tescil edilmiş olup, 4 katlı ana konak binası ve 1 evden oluşan ahşap kişilikli Sultan Ahmet kimlikli konaktır. 1970’li yıllarda çevrilen Hacivat ile Karagöz gibi tarihi kimlikli Türk filmlerine de ev sahipliği yapmış, Osmanlı ve Türk yaşam ve dekorasyon objeleri kullanılmıştır. 16 odası mevcuttur. 16 adet delux odalarında internet erişimi, yangın dedektörleri, yanmaz kumaşlar ile yapılmış yataklar ve perdeler, minibar, tv, çalışma masası, banyoda jakuzi, farklı duvar karoları ile İtalyan roca vitrifiye malzemesi kullanılmıştır.

Otopark ve kuru temizleme hizmeti bulunmaktadır.

Spor ve Rekreasyon: Tarihi ve kültürel yerleri gezebilir hoş vakit geçirebilirsiniz.

Ulaşım: Konak Sultan Ahmet camiine ve Sultanahmet Meydanına, Ayasofya Müzesine, Topkapı Sarayına, Yerebatan Sarnıcına ve müzelere 100 metre mesafededir. İstanbul’un tarihi dokusunun kalbindedir. Konaktan elinizle Sultanahmet Camii’ne, Mavi Camiye dokunabilirsiniz.

Yeme ve İçme: Türk, Osmanlı ve dünya mutfağının en seçkin menülerini bulabilirsiniz.Türk, Osmanlı ve dünya mutfağının en seçkin menülerini bulabilirsiniz. Ayrıca iki binanın gölgelediği, konağın arka kısmında bulunan kış bahçesi yerden ısıtmalı olup kahvaltı salonu ve gün içerisinde cafe-snack bar olarak hizmet veren Winter Garden bulunmaktadır. Bir adet dut ağacı kış bahçesini örtmekte olup geceleri ışıklandırmalar ile eski dönemlerin keyifli kahve ritüellerini tekrar yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir